3D Hatchery - Druk 3D - Warszawa -

Blog 3DHatchery

Drukowane samochody123

W zeszłym roku firma Local Motors przedstawiła swój pierwszy samochód, LM3D Swim, stworzony w technologii druku 3D. Podczas Manufacturing Technology Show w Chicago firma przeprowadziła pierwszy na świecie pokaz, podczas którego na żywo wydrukowała czterokołowca. Demonstrując dowód na realność swojego pomysłu na oczach wielkiej widowni producent oznajmił, że projekt zamierza przeobrazić w produkcję seryjną! Czytaj dalej


Opublikowano w Ciekawostki, Sport | Skomentuj


Pierwsza udana transplantacja wydrukowanego organu 

4

Źródło: 3ders.org

Tak, zgadza się. Tytuł brzmi nieprawdopodobnie, ale tym razem nie jest to żaden żart. Na razie nie przeprowadzono tej operacji na organizmie człowieka, a na myszy, jednak w dalszym ciągu jest to ogromny sukces naukowców i lekarzy. Tarczyca, bo o niej tu mowa, została wydrukowana już w marcu, jednak dopiero teraz uczeni mogli ogłosić sukces, ponieważ organ okazał się w pełni funkcjonalny. Może to być krok przełomowy w dziejach medycyny transplantacyjnej. Czytaj dalej


Opublikowano w Ciekawostki, Medycyna, Pomoc | Skomentuj


Polska drukiem 3D stoi!Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale druk 3D w Polsce nie jest już dziedziną raczkującą. No może jeżeli chodzi o usługowy druk 3D to dalej jest on mało popularny, jednak w przypadku producentów drukarek ciężko powiedzieć że nie jest to rynek rozwinięty. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że występuję duża nadwyżka podaży jeżeli chodzi o maszyny w stosunku do realnego popytu na rodzimym rynku. Na szczęście, w tych czasach mały rynek lokalny nie jest większym problemem jeżeli ktoś rzeczywiście się czymś wyróżnia.

Zortrax-M200-3d-printer-kickstarter-completed-2

Źródło: centrumdruku3d.pl

Czytaj dalej


Opublikowano w Ciekawostki, Drukarki | Skomentuj


Smartwatch dla dzieciOkoło trzech lat temu, 5 letni chłopiec o imieniu Omkar odwiedził targi technologiczne druku 3D. Będąc zafascynowanym światem elektroniki i programowania rozpoczął swoją przygodę z pomysłami bazującymi na platformie Arduino.

1 Czytaj dalej


Opublikowano w Ciekawostki, Dzieci, Rozrywka, Zabawki | Skomentuj


Rower z kukurydzyW ostatnich latach na polskim rynku coraz bardziej uwidacznia się rosnące zainteresowanie ekologią. Dlatego też co raz więcej ludzi decyduje się na porzucenie swojego samochodu i zamianie czterech kółek na dwa napędzane siłą własnych mięśni. Dzięki startupowi Asante, pojawił się rower, którego rama została wykonana w całości z bambusa – koniecznie zapoznajcie się z tym nowatorskim pomysłem – http://asantebikes.pl/. My dzisiaj również napisaliśmy o jednośladach, ale z troszeczkę innego materiału.

1

Czytaj dalej


Opublikowano w Ciekawostki, Sport | Skomentuj


Egzotyczne materiały do drukuDruk 3D to z pewnością technologia przyszłości, która cały czas się rozwija. I to zarówno w sferze technologii jak i materiałów z których można tworzyć nowe przedmioty. Firmy produkujące filamenty (materiały do druku w najpopularniejszej i najtańszej technologii FDM), co i rusz prześcigają się w nowych pomysłach.

1

Źródło: formfutura.com


Czytaj dalej


Opublikowano w Ciekawostki, Materiały | Skomentuj


Leki drukowane w 3DW ostatnich dniach po raz pierwszy w historii Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała zezwolenie na produkcje tabletki pochodzącej z drukarki 3D. Decyzja była dużym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej instytucja wydawała zgody na projekty związane z drukiem przestrzennym, ale dotyczące tylko urządzeń medycznych – a w szczególności protez.

2

Źródło: 3dprintingindustry.com

Czytaj dalej


Opublikowano w Medycyna | Skomentuj


Dorabianie kluczyWiele razy w naszych tekstach podkreślaliśmy, że druk 3D daje prawie nieograniczone możliwości, a co z nimi zrobimy to już tylko kwestia naszej fantazji.

Bardzo podobnie sprawę widzą badacze z University of Michigan, którzy w tym tygodniu odpalili darmową internetową platformę, która automatycznie przekształca zdjęcie zamka lub klucza w model trójwymiarowy. Tak przygotowany plik można następnie wydrukować zarówno z plastiku, nawet na najprostszej drukarce typu RepRap w technologii FDM, jak i z żywicy czy metalu.

1

Źródło: 3ders.org

Czytaj dalej


Opublikowano w Ciekawostki, Modelowanie | Skomentuj


Kultowy KITT wiecznie żywy!Pewnie większość z Was pamięta kultowy serial z lat 80 ( w Polsce był puszczany pod koniec XX wieku) z Dawidem Hasselhoffem w roli głównej. Nie, nie mówimy tutaj o Słonecznym Patrolu a o serialu Nieustraszony (ang. Knight Rider). Jeżeli dalej go nie kojarzycie, to z pewnością przypomni Wam o tym samochód ze zdjęcia poniżej, którym się poruszał główny bohater – Knight Industries Two Thousand – w skrócie KITT. Jak się pewnie domyślacie – samochód został zrekonstruowany przez pasjonatów druku 3D.

1

Źródło: 3ders.com

Czytaj dalej


Opublikowano w Motoryzacja, Rozrywka | Skomentuj


Nowa era w świecie zabawek2

Źródło: gettyimages.com

Druk 3D i przemysł zabawek idą ze sobą w parze od dłuższego czasu, czego przykład stanowi duża liczba producentów, dla których możliwe stało się wejście na ten rynek dzięki niskim kosztom i dostępności druku 3D. W innym przypadku byłoby to niemożliwe przez bardzo wysokie koszty produkcji występujące w dynamicznie zmieniającej się gospodarce. Czytaj dalej


Opublikowano w Dzieci, Projekt, Rozrywka, Zabawki | Skomentuj