3D Hatchery - Druk 3D - Warszawa -

Blog 3DHatchery

Drukowane samochody123

W zeszłym roku firma Local Motors przedstawiła swój pierwszy samochód, LM3D Swim, stworzony w technologii druku 3D. Podczas Manufacturing Technology Show w Chicago firma przeprowadziła pierwszy na świecie pokaz, podczas którego na żywo wydrukowała czterokołowca. Demonstrując dowód na realność swojego pomysłu na oczach wielkiej widowni producent oznajmił, że projekt zamierza przeobrazić w produkcję seryjną!

Na ostatnich targach SEMA w Las Vegas, Local Motors przedstawiło drugi prototyp swojego samochodu, który ma stać się pierwszą wydrukowaną maszyną, która uzyska homologacje do ruchu na drogach publicznych. Na zakup pierwszego modelu, LM3D Swim, zapisy zaczną się na wiosnę 2016 roku.

Co ciekawe, LM3D nie tylko inteligentnie tworzy swoje pojazdy za pomocą systemów Siemens’a, lecz również umieszcza inteligentne rozwiązania wewnątrz samochodów. Dzieje się tak dzięki partnerstwu z IBM, które wspiera Local Motors w stworzeniu zupełnie nowych doznań płynących z używania samochodu. Za pomocą aplikacji użytkownik będzie miał możliwość połączenia się i monitorowania pojazdu oraz jego relacji z otoczeniem.

1234

Cena wyjściowa samochodów LM3D ma wynosić ok. 53 000 dolarów, i pomimo, że sprzedaż została zapowiedziana na wiosnę przyszłego roku, to nadal wiele rzeczy pozostało do zrobienia aby samochody mogły wyjechać na drogi. Local Motors musi uzyskać m.in. odpowiednie certyfikaty dotyczące testów zderzeniowych. Jeśli jednak uda im się dopełnić wszelkich formalności, to będą w stanie ruszać z produkcją w swojej fabryce w Knoxville, która z resztą też jeszcze jest w budowie i ma zostać ukończona do końca tego roku.

Czy całe wydarzenia ma szansę zrewolucjonizować branżę motoryzacyjną? Na chwilę obecną raczej nie, ale z pewnością jest to duży krok w kierunku ogromnej zmiany :)

AS


Opublikowano w Ciekawostki, Sport | Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>