3D Hatchery - Druk 3D - Warszawa -

Blog 3DHatchery

Kultowy KITT wiecznie żywy!Pewnie większość z Was pamięta kultowy serial z lat 80 ( w Polsce był puszczany pod koniec XX wieku) z Dawidem Hasselhoffem w roli głównej. Nie, nie mówimy tutaj o Słonecznym Patrolu a o serialu Nieustraszony (ang. Knight Rider). Jeżeli dalej go nie kojarzycie, to z pewnością przypomni Wam o tym samochód ze zdjęcia poniżej, którym się poruszał główny bohater – Knight Industries Two Thousand – w skrócie KITT. Jak się pewnie domyślacie – samochód został zrekonstruowany przez pasjonatów druku 3D.

1

KITT to tak naprawdę przerobiony Pontiac Trans-Am z 1982 roku. Był to inteligentny samochód, który osiągał prędkość do 300 mil na godzinę, był kuloodporny, posiadał m.in. miotacz ognia ale przede wszystkim potrafił komunikować się ze swoim właścicielem. Dzięki temu, skutecznie pomagał głównemu bohaterowi w zwalczaniu przestępczości.

2

Wykonawcami repliki okazali się trzej młodzi Francuzi, którzy przygodę z drukiem 3D zaczęli już jakiś czas temu. Tym razem bazą, na której wykonano replikę, został Pontiac Firebird. Cały proces trwał już od dłuższego czasu, początkowo był oparty o klasyczne formy produkcji. Większość elementów była tworzona ze zrecyklingowanych materiałów albo ręcznie robionych form. Wykonawcy zainteresowali się drukiem 3D, kiedy okazało się że tradycyjna produkcja powoduje że replika będzie bardzo ciężka. W ciągu dwóch tygodni (!), jeden z twórców nauczył się projektować i zaczął drukować elementy samochodu. I to wszystko od absolutnego zera!

3

Jeżeli ktoś z Was akurat będzie na południu Francji to samochód jest do obejrzenia na jednym z targów motoryzacyjnych. Dodatkowo twórcy udostępnili miniaturkę KITT’a, którą każdy może sobie wydrukować, na portalu Thingiverse.

LK

PS. Dla tych, którzy dalej nie pamiętają o co chodzi – intro serialu :)


Opublikowano w Motoryzacja, Rozrywka | Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>