3D Hatchery - Druk 3D - Warszawa -

Blog 3DHatchery

Nowa era w świecie zabawek2

Źródło: gettyimages.com

Druk 3D i przemysł zabawek idą ze sobą w parze od dłuższego czasu, czego przykład stanowi duża liczba producentów, dla których możliwe stało się wejście na ten rynek dzięki niskim kosztom i dostępności druku 3D. W innym przypadku byłoby to niemożliwe przez bardzo wysokie koszty produkcji występujące w dynamicznie zmieniającej się gospodarce.

Wraz z upowszechnieniem się projektowania komputerowego, które pozwala na niemal nieskończoną kreatywność i szybkie zmiany, atrakcyjną propozycją stało się tworzenie nowych zabawek. Korzystają z tego zarówno artyści i małe start up’y jak i wielcy gracze na rynku.

Ostatnio współpracę nawiązało dwóch gigantów, Autodesk z branży technologicznej oraz Mattel z branży zabawek. Dzięki temu połączeniu, rodzice z dziećmi będą mogli odkryć nowy rodzaj rozrywki – możliwość samodzielnego zaprojektowania, a w dalszym etapie również wydrukowania gadżetu. Wyobraźcie sobie, że w dzieciństwie możecie bez problemu zaprojektować swoją własną Lalkę czy Action Men’a – kapitalna sprawa.

3

Źródło: adollsday.com

Łączenie zabawy i edukacji jest korzystne dla wielu firm, ponieważ wyposaża młodsze pokolenia w zestaw umiejętności potrzebnych w innowacyjnym świecie, który tworzy coraz więcej nowych rzeczy. Dodatkowo na rodzicach pośrednio, poprzez dzieci, wymusza się zakup urządzeń 3D, służących edukacji, oraz zaangażowanie w rozwój kreatywności swoich pociech.

Podsumowując, podczas gdy świat dziecięcych zabaw zawiera w sobie niemal nieskończone pokłady wyobraźni i kreatywności, połączenie go z możliwościami jakie dają dzisiaj oprogramowanie i sprzęt 3D otwiera przed nami drogę do całkowitej przemiany świata zabawek. Jesteśmy bardzo ciekawi, co dalej z tego wyniknie. A dla ciekawskich filmik z krótką prezentacją korzyści, jakie płyną ze współpracy dwóch amerykańskich spółek giełdowych.

AS


Opublikowano w Dzieci, Projekt, Rozrywka, Zabawki | Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>