3D Hatchery - Druk 3D - Warszawa -

Blog 3DHatchery

Smartwatch dla dzieciOkoło trzech lat temu, 5 letni chłopiec o imieniu Omkar odwiedził targi technologiczne druku 3D. Będąc zafascynowanym światem elektroniki i programowania rozpoczął swoją przygodę z pomysłami bazującymi na platformie Arduino.

1

Wkrótce powstał jego pierwszy autorski projekt – O Watch – stworzony za pomocą technologii druku 3D smartwach, który ma pomagać młodym wynalazcom w zapoznawaniu się z programowaniem i projektowaniem 3D.  Jego projekt okazał się na tyle trafiony, że swoje zainteresowanie wykazała firma 3D Hubs – znana w przemyśle jako jedna z największych globalna sieci oferujących wymianę usług 3D.

O Watch pozwala dzieciom na budowę smartwatcha od podstaw, zapewniając pełen zestaw komponentów i prostych instrukcji, które przeistaczają każdą młodą osobę w twórcę. Możliwy jest wybór koloru obudowy zegarka, co pozwala budowniczemu uzyskać upragniony przez siebie wygląd zanim jeszcze rozpocznie się proces produkcji.

W zestawie otrzymujemy wszystkie części potrzebne do produkcji m.in. wyświetlacz OLED, litowo-polimerową baterię oraz płytę z czujnikami, które odczytują temperaturę oraz ciśnienie atmosferyczne.

O sukcesie smartwatcha niech świadczy fakt, że Omkar będzie wystawcą na Światowych Targach Twórców w Nowym Jorku, które są takim samym eventem, jak ten, który pierwotnie zainspirował go do stworzenia urządzenia.

AS


Opublikowano w Ciekawostki, Dzieci, Rozrywka, Zabawki | Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>