Przykładowy model 3D


Wydruk po obróbce

Usługi dodatkowe

Usługi dodatkowe

Na wydruku się nie kończy

Wydruk wyjęty prosto z drukarki 3D nie jest idealny, ale do wielu zastosowań taki w zupełności wystarczy. Jeśli jednak potrzebujemy wydruku, który ma jak najlepiej spełniać funkcję gotowego produktu - lśnić, błyszczeć i być idealnie gładki, potrzeba włożyć w niego jeszcze trochę pracy.


Obróbka chemiczna wydruku

Dotyczy FDM

Wydruk z ABS'u poddany działaniu acetonu ulega częściowemu "nadtopieniu", przez co kolejne warstwy zaczynają się ze sobą zlewać, tworząc gładką, wręcz szklistą powłokę. Oczywiście dzieje się tak tylko w przypadku, kiedy fizycznie nie zostają naruszone warstwy. W celu nieinwazyjnego przeprowadzenia takiego zabiegu używamy zamkniętej, podgrzewanej i wentylowanej komory z atmosferą acetonu, która gwarantuje najwyższą jakość obrabianego wydruku. Zastosowanie tego rozwiązania, oprócz poprawy wizualnej, powoduje również wzmocnienie wydruku na spojeniach.

Obróbka fizyczna

Wydruk, w zależności od dobranej technologii, może być dodatkowo poddany obróbce fizycznej, takiej jak szlifowanie, piaskowanie, szpachlowanie czy polerowanie - zgodnie z wytycznymi klienta, a następnie oczyszczony w myjce ultradźwiękowej, w celu bezpiecznego usunięcia najdrobniejszych zabrudzeń. Tak przygotowany wydruk może być dodatkowo pomalowany bądź polakierowany (nie dotyczy CJP).

Jeśli wymaga tego specyfika przedmiotu, oferujemy również mechaniczny detailing wydruku przy użyciu szlifierki obrotowej, która umożliwia selektywną obróbkę bardzo małych fragmentów, wiercenie i rozwiercanie otworów etc.

Konsultacje i oferty

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do zakresu usług, który jest potrzebny by wydruk spełniał swoje zadanie, prosimy o kontakt. Postaramy się na podanym przez Państwa przykładzie odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Świadczymy także usługi związane z consultingiem technologicznym dotyczącym druku i drukarek 3D dla firm - oferujemy zarówno pomoc w doborze najlepiej dopasowanej do Państwa potrzeb technologii wydruku, jak również, w przypadku wykazania chęci zakupu własnego urządzenia - w jego wyborze i konfiguracji.

Korzystając z naszych usług masz gwarancję, że model będzie odpowiednio przygotowany do druku (czytaj o odpowiednim przygotowaniu modeli).